تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۲ ب.ظ
سود تسهیلات روستاییان ۸ درصد است
سود تسهیلات روستاییان ۸ درصد است از این اعتبارات می توان برای این منظور و همچنین توسعه گلخانه ها استفاده کرد.

رشد ۶۵درصدی صدور آبزیان در چهارماهه/سود تسهیلات روستاییان۸ درصد است

 «محمود حجتی» امروز در پنجمین گردهمایی سراسری کشت های پاییزه سال زراعی آتی (٩۶-٩٧) یادآوری کرد لایحه دولت برای تخصیص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار برای توسعه روستایی و عشایری در مجلس شورای اسلامی تصویب و در شورای نگهبان تایید شد که برای توسعه زیرساخت ها و ایجاد نواحی صنعتی در روستاهای پرجمعیت یک فرصت محسوب می شود.
حجتی تاکید کرد صنایع تبدیلی و تکمیلی، گلوگاه توسعه بخش کشاورزی است و افزود: از این اعتبارات می توان برای این منظور و همچنین توسعه گلخانه ها استفاده کرد.
این مسوول اضافه کرد: می‌توانیم با ایجاد صنایع تبدیلی در روستاهای پرجمعیت علاوه بر اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت محصولات روستاها را در همانجا به کنسرو و کمپوت تبدیل کرد.
وی افزود: خودمصرفی اغلب محصولات تولیدی کشاورزی کشور قابل قبول نیست. نباید گوجه‌فرنگی تولیدی در خارج از فصل (مانند بهمن ماه) به رب گوجه فرنگی شود؛ در حالی که بسیاری از کشورها به دنبال خرید آنند.
وی گفت: در سال های اخیر صادرات با مشکلات متعددی روبرو شد؛ درحالی که اگر وضع صادرات ساماندهی شود به طور حتم محصول تولیدی مازاد در زمان مناسب صادر می شود و علاوه بر ارزآوری برخی مشکلات را مرتفع می کند.

** سامانه رصد آنلاین کشت محصولات کشاورزی تا یک سال آینده راه اندازی می شود
وزیر جهاد کشاورزی همچنین اعلام کرد: با راه اندازی سامانه رصد آنلاین بخش کشاورزی تا سال آینده، وضعیت کاشت و برداشت محصولات در مناطق مختلف پایش و در صورت وجود مشکل، محصول دیگر جایگزین می شود.
به گفته وی، با ایجاد این سیستم هوشمند میزان سطح زیرکشت محصولات کشاورزی کنترل می شود.

** رکوردشکنی در تولید محصولات کشاورزی و آبزیان
وزیر جهاد کشاورزی گفت: دستیابی به اهداف تولید در هکتار محصولات کشاورزی از جمله رکورد ۹.۲ تن کلزا، ۱۳ تن گندم و ۱۴۰ تن چغندرقند در هر هکتار موجب افزایش تولید و خودکفایی در سایر محصولات اساسی می شود.
به گفته وی، در آغاز دولت یازدهم عملکرد تولید در هکتار برای کلزا ۴٫۶ تن ، گندم ۶٫۵ تن و چغندرقند ۷۰ تن بود.
حجتی ادامه داد: تولید میگوی پرورشی از ۱۰ هزار تن در سال ۱۳۹۱ به ۲۷ هزارتن برای امسال افزایش یافته است.
این مسوول افزود: صادرات آبزیان در چهارماهه امسال ۶۵ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد کرد.
به گفته وی، تولید و صادرات محصولات لبنی نیز ٢٨درصد رشد کرده و از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد افزایش تولید موجب کاهش نرخ برخی محصولات کشاورزی شده است.
حجتی بر افزایش آموزش های مهارتی کارکنان وزارتخانه تاکید کرد و افزود: برای دستیابی به اهداف و رویکردها باید همه مراکز خدمات کشاورزی یک محقق مسوول داشته باشند.
به گزارش ایرنا، پنجمین گردهمایی سراسری کشت های پاییزه سال زراعی (۹۷-۱۳۹۶) امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونان، کارشناسان و گندمکاران برگزار شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر