کد خبر : 58763
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 اسفند 1401 - 4:49

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز:

قیمت اعلام شده گندم اصلا منطقی نیست / دولت دنبال کشاورزی اقتصادی نیست / نمایندگان مجلس ورود کنند

قیمت اعلام شده گندم اصلا منطقی نیست / دولت دنبال کشاورزی اقتصادی نیست / نمایندگان مجلس ورود کنند
قیمت اعلام شده گندم اصلا منطقی نیست

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: در شرایطی که کشور زیر تحریم‌های ظالمانه دشمن است متاسفانه قیمت خرید تضمینی گندم را با تورم ۶ ماه پیش محاسبه می کنند و ظاهرا تصمیمی برای افزایش قیمت ندارند.

حبیب اله زارع نماینده فارس و عضو شورای مرکزی خانه کشاورز افزود: هزینه کاشت و داشت در حالی که هنوز به مرحله برداشت نرسیده ایم، به چند صد در صد از موقع قیمت گذاری رسیده است. قیمت اعلام شده اصلا منطقی نیست و عدالت رعایت نشده است.

وی با تاکید بر اینکه قیمت خرید تضمینی گندم نباید کمتر از ۲۰ هزار تومان اعلام شود گفت: همین جا اعلام می کنیم اگر در قیمت تضمینی گندم تجدید نظر نشود، کشت این محصول در مقایسه با سایر تولیدات اقتصادی نخواهد بود و نهایتا خودکفایی به مخاطره خواهد افتاد.

وی به دهقان نیوز گفت: در حالی که اگر کشاورز، اقساط وام خود را با تاخیر بپردازد، مشمول جریمه یا تاخیر دیرکرد می‌شود ولی می بینیم که دولت، پول کشاورز را چند ماه بعد و با تاخیر پرداخت می نماید و این به نوعی بی مهری در حق کشاورزان است.

زارع افزود: اگر گندم را به قیمت ۱۳ هزار تومان از کشاورزان خرید نمایند، حاشیه سود کشاورزان در بازار با خرید حداقلی به صفر خواهد رسید و همین باعث خواهد شد که کشاورزان ما هر چه بیشتر کار می‌کنند فقیرتر شوند.

وی با بیان اینکه چنین روندی باعث خواهد شد خودکفایی در تولید محصول گندم به خطر بیفتد گفت: متاسفانه مدتی است کشاورزان با بی مهری روبرو می شوند و کشاورزان معتقدند که دولت نگاه اقتصادی به کشاورزی ندارد و عملا هم اراده ای که مبتنی بر تولید پایدار و بهره وری با نگاه آب محور باشد را ندارد. دولت به دنبال کشاورزی اقتصادی و چالاک نیست. از همین جا از نمایندگان محترم مجلس خواهشمندیم ورود کنند و راه حلی پیدا کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.