کد خبر : 57583
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 آذر 1400 - 6:58

طرح استخدام کارشناسان و کارگزاران بیمه کشاورزی تصویب شد

طرح استخدام کارشناسان و کارگزاران بیمه کشاورزی تصویب شد

طرح تعیین‌تکلیف و استخدام کارشناسان و کارگزاران بیمه کشاورزی به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

طرح استخدام کارشناسان و کارگزاران بیمه کشاورزی تصویب شد.
نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: طرح تعیین‌تکلیف و استخدام کارشناسان و کارگزاران بیمه کشاورزی به تصویب نمایندگان مجلس رسید.
جلال محمودزاده در گفتگو با تسنیم با اشاره به تصویب طرح تعیین‌تکلیف و استخدام کارشناسان و کارگزاران بیمه کشاورزی در مجلس اظهار داشت: هم‌اکنون چهار هزار و ۳۰۰ نفر کارشناس و کارگزار بیمه کشاورزی در سطح کشور وجود دارد که همکار جهاد کشاورزی بوده و از سالیان متمادی برای بیمه محصولات کشاورزی فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: آنها از طریق آزمون اولیه وارد صندوق بیمه کشاورزی شده و این در حالی است که متاسفانه آینده شغلی مورد اطمینانی ندارند و با وجود اینکه خود اقدام به بیمه کشاورزان می‌کنند اما خود از مزایای بیمه‌ای برخوردار نیستند.

نائب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بنابراین طرحی نوشته شده که کارگزاران بیمه کشاورزی در جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی جذب و با بخش ترویج و آموزش کشاورزی و بیمه همکاری کنند چون با توجه به اینکه صندوق بیمه کشاورزی به سیستم جدید وصل شده و بیشتر به صورت ماهواره‌ای و اینترنتی به کنترل پهنه‌های مورد بیمه می‌پردازند، دیگر نیازی به همه نیروها نداشتند.

وی با اشاره به اینکه معمولا صندوق بیمه کشاورزی با حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر می‌تواند مشکلات را حل کند بیان کرد: در این صورت سایر نیروها به تدریج در حال از دست دادن اشتغال خود بودند، در حالی که بیشتر آنها سابقه چهار تا ۱۸ ساله در صندوق بیمه کشاورزی داشته و با توجه به اینکه سن آنها بالا رفته است فرصت شغلی را از دست داده‌اند.

محمودزاده تصریح کرد: از سوی دیگر در سایر ادارات نیز نمی‌توانند جذب و مشغول به کار شوند چون از سن اشتغال آنها گذشته است و بنابراین مجلس شورای اسلامی طرحی نوشت که کارگزاران صندوق کشاورزی در جهاد و بانک کشاورزی جذب و مسائل مربوط به بیمه کشاورزی و پروژه‌های ترویج را دنبال کنند.

وی اظهار داشت: این طرح ۶ ماه گذشته در مجلس شورای اسلامی مصوب شده و به شورای نگهبان رفته بود و آنها نیز ایراداتی برای آن گرفته بودند، از این حیث که منابع مالی باید برای تامین اعتبار آنها تعریف شود و بنابراین مجلس نیز منابع مالی آن را تعریف کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در این راستا مقرر شد تا منابع مالی آنها از محل صرفه‌جویی در نهاده‌ها و نیز از محل درصدی از صادرات برخی از محصولات غیرضروری در بخش کشاورزی و خروجی‌ها و بازنشستگی‌های کارکنان جهاد و بانک کشاورزی تعریف شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.