کد خبر : 52806
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۴:۳۶

مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه  وزارت جهاد کشاورزی:

احیای جهاد سازندگی را دنبال می کنیم / جهاد سازندگی به بودجه دولت متکی نیست / منتظر ابلاغ دفتر رهبر انقلاب هستیم

احیای جهاد سازندگی را دنبال می کنیم / جهاد سازندگی به بودجه دولت متکی نیست / منتظر ابلاغ دفتر رهبر انقلاب هستیم

رهبر معظم انقلاب از طرح احیای نهاد مردمی جهاد سازندگی استقبال کردند.

رهبر معظم انقلاب از طرح احیای نهاد مردمی جهاد سازندگی استقبال کردند.

مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه  وزارت جهاد کشاورزی گفت: رهبر معظم انقلاب از طرح احیای نهاد مردمی جهاد سازندگی استقبال کردند و علاقمند به گسترش این کار هستند، البته تاکید کردند که تشکیلات دولتی در این طرح افزایش نیابد و از ظرفیت های مردمی استفاده شود.

پیمان فلسفی در گفتگو با تسنیم در ارتباط با آخرین وضعیت احیای نهاد مردمی جهاد سازندگی گفت: طرح احیای جهاد سازندگی توسط نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی مطرح و حدود یک سال برای آن برنامه ریزی و جلسات کارشناسی برگزار شد.

وی افزود: حدود ۴۰ نفر از پیشکسوتان حوزه جهاد سازندگی در این باره نظر دادند و نتیجه آن طرحی برای احیای نهاد مردمی جهاد سازندگی شد، این نهاد با محوریت مردم شکل می گیرد و رویکرد جهادی دارد و اقدام به خدمت رسانی به مناطق روستایی و مناطق محروم و حتی مردم نیازمند مناطق شهری می کند.

مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: به موجب اجرای این طرح  نیروهای جهادی در لایه های مختلف عملیاتی در مناطق محروم و مستعد شهری و روستایی شکل می گیرد.

وی تصریح کرد: در این طرح هر دستگاهی که در حال حاضر متولی فعالیت جهادی در کشور است به کار خود ادامه می دهد و با تشکیل این نهاد،  نظامی منسجم با هدف گذاری و خروجی های مشخص و قابل ارزیابی ایجاد می شود.

فلسفی اظهار داشت: این طرح به محضر مقام معظم رهبری ارائه شد و ایشان نیز دستوراتی بر روی این طرح دادند و اکنون در معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری مورد برررسی قرار می گیرد.

مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه  وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب از اجرای این طرح استقبال کردند و علاقه مند به  گسترش این کار هستند و تاکید کردند که تشکیلات دولتی در این طرح افزایش نیابد و از ظرفیتهای مردمی استفاده شود.

وی گفت: ما نیز در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب طرح احیای نهاد مردمی جهاد سازندگی را دنبال می کنیم و برای اجرا و نهایی کردن این طرح منتظر ابلاغ از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب در زمان صلاح دید هستیم.

وی اظهار داشت: اجرای این طرح به هیچ وجه به بودجه دولتی متکی نیست و به دنبال آن هستیم که با امکانات مردمی اجرا شود اما کمک دستگاه های اجرای در کنار کمک های مردمی جذب می شود؛ از طریق اجرای کار مشترک با دستگاهها نیز می توان منابعی را جذب کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.