کد خبر : 57554
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آبان 1400 - 7:38

چه خبر از استخدام ۵ هزار ناظر کشاورزی؟

چه خبر از استخدام ۵ هزار ناظر کشاورزی؟

طرح استخدام ۵ هزار ناظر کشاورزی در کمیسیون کشاورزی بررسی می‌شود.

طرح استخدام ۵ هزار ناظر کشاورزی در کمیسیون کشاورزی بررسی می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: طرح استخدام ناظرین کشاورزی شامل ۵ هزار نفر از ناظرین کشاورزی  در رشته‌های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی و کارشناسان دامپزشکی می‌شود.

ذبیح الله اعظمی ساردوئی در گفتگو با خانه ملت در خصوص بررسی طرح استخدام ناظرین بخش کشاورزی در کمیسیون گفت: طرح استخدام ناظرین کشاورزی در صورت تصویب نهایی  به عنوان ماده‌ واحده ای با ۹ تبصره به قانون استخدام ناظرین کشاورزی قبل از سال ۹۰ الحاق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح استخدام ناظرین کشاورزی شامل ۵ هزار نفر از ناظرین کشاورزی در رشته‌های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی و کارشناسان دامپزشکی می‌شود، ادامه داد: تمام کسانی که به عنوان ناظر کشاورزی با ارگان‌های زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی مانند سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، تعاون روستایی، منابع طبیعی و دامپزشکی قرارداد دارند و بیمه آنها پرداخت شده و بر اساس آزمون جذب شده‌اند در قالب طرح مذکور قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه کلیات طرح استخدام ناظرین کشاورزی در کمیسیون کشاورزی تصویب شده اما یکی از مشکلات موجود در آن موضوع بار مالی است، عنوان کرد: طبق بند ج ماده ۲۴ و۴۶ قانون استخدام کشوری، ناظرین به ازای خروج و بازنشستگی نیروهای وزارت جهاد کشاورزی استخدام می‌شوند و بار مالی آن از این محل تامین می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم در نشست مشترک با مسئولین سازمان امور استخدامی و وزارت جهاد کشاورزی طرح استخدام ناظرین بخش کشاورزی بررسی و مشکلی در زمینه بار مالی آن وجود نداشته باشد، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی عنوان می‌کند که بر اساس این طرح ۵ هزار نفر ناظر کشاورزی استخدام می‌شود و به نیروهای تخصصی دیگری نیز نیاز دارد که باید این موضوع نیز برطرف شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.