کد خبر : 59390
تاریخ انتشار : شنبه 21 مرداد 1402 - 5:41

وزیر اسبق جهاد کشاورزی:

حضور متخصصین کشاورزی در مجلس برای بهبود مسایل بخش کشاورزی ضروری است / الگوی کشت باید ابتدا قانون شود / الگوی کشت با یک بخشنامه ارشادی اجرا نمی شود

حضور متخصصین کشاورزی در مجلس برای بهبود مسایل بخش کشاورزی ضروری است / الگوی کشت باید ابتدا قانون شود / الگوی کشت با یک بخشنامه ارشادی اجرا نمی شود
الگوی کشت باید ابتدا قانون شود

وزیر اسبق جهاد کشاورزی گفت: حضور افراد متخصص در بخش کشاورزی در مجلس شورای اسلامی برای بهبود مسایل این بخش ضروری است.

به گزارش دهقان نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اسکندری در برنامه میز اقتصاد افزود: حضور متخصصان کشاورزی در مجلس می تواند ضمن قانون گذاری درست، پیگیری و نظارت بر اجرای اسناد بالادستی زمین مانده حوزه کشاورزی را به همراه داشته باشد.

وزیر اسبق جهاد کشاورزی تاکید کرد: ضرورت دارد که در بخش کشاورزی، متخصصان این بخش اقدام به کاندیدا شدن برای مجلس شورای اسلامی کنند تا با رای بالا از سوی کشاورزان و بقیه مردم بتوانند مشکلات بخش کشاورزی مجلس را حل کنند.

وی تصریح کرد: در این زمینه مثالی می زنم که از اتفاق اخیرا هم اتفاقا افتاده و حدود یک هفته اخبار صدا و سیما متوجه آن بود و ان بحث محصول آزاد و نیز بحث الگوی کشت بود.

وزیر اسبق کشاورزی اظهار داشت: در گزارشات خبرنگاران هم که به درستی به آن می پرداختند هم این سوال دنبال می شد که این طرح الگوی کشت چرا اجرا نمی شود. حتی وزرای سابق هم از الگوی کشت و چرایی اجرا نشدن آن سخن به میان می آوردند.

اسکندی خاطر نشان کرد: الگوی کشت باید در ابتدا قانون شود. لذا این طرح با یک بخشنامه ارشادی در کشور اجرا نمی شود. لذا حتما باید قانون شود و قانون شدن آن به عهده مجلس شورای اسلامی است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.