کد خبر : 57059
تاریخ انتشار : شنبه 20 شهریور 1400 - 8:18

وزیر جهاد کشاورزی:

تشکلهای کشاورزی باید قدرتمند شوند / برای حل مشکلات به کمک تشکلها نیازمندیم / تشکلها کمک کنند تا حرف ما به عمل تبدیل شود / تلاش می کنیم وزارت جهاد کشاورزی در کرسی اقتدار قرار گیرد

تشکلهای کشاورزی باید قدرتمند شوند / برای حل مشکلات به کمک تشکلها نیازمندیم / تشکلها کمک کنند تا حرف ما به عمل تبدیل شود / تلاش می کنیم وزارت جهاد کشاورزی در کرسی اقتدار قرار گیرد

تشکل‌های بخش کشاورزی باید نظام‌مند و قدرتمند شوند.

تشکل‌های بخش کشاورزی باید نظام‌مند و قدرتمند شوند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تشکل‌های بخش کشاورزی باید قدرتمندتر عمل کنند، از پراکندگی خارج شوند و نظام‌مند شوند تا بتوانند تولید قدرت برای کشاورزی کشور داشته باشند.

سید جواد ساداتی نژاد در نشست با رؤسای اتحادیه‌های و تشکل‌های زراعی بخش کشاورزی افزود: ما در شورای قیمت گذاری از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کردیم و این بخش در تصمیم گیری‌ها و سیاست گذاری‌ها حضور موثر دارند.

وی اضافه کرد: در نخستین جلسه شاهد اقتدار بخش خصوصی کشور بودیم که در کنار دولت در قیمت گذاری محصولات کشاورزی سهیم بود و باید از این شورا صیانت کنیم تا بماند و بتواند بخش کشاورزی را حمایت کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که اقتدار کشاورزی با وجود این ظرفیت خدادادی به ثمر ننشسته است، گفت: کشاورز و تولیدکننده ایرانی باید بر روی کرسی کشاورزی و اقتدار غذایی جنوب غرب آسیا و منطقه خاورمیانه بنشید، اقتدار غذایی از اقتدار نظامی کمتر نیست و با این استراتژی و هدف بزرگ با هم حرکت می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اقتدار غذایی برای ما در تامین غذای داخلی و حوزه بین المللی، امنیت ایجاد می‌کند.

ساداتی نژاد با بیان این که قدرت کشاورزی سه ضلع دارد، گفت: یکی از این اضلاع، کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به عنوان قانونگذار و ناظر است که در دو سال اخیر طراحی به سمت اقتصاد اقتدار کشاورزی را کلید زد، ما باید به این کمیسیون کمک کنیم تا در مجلس دارای اقتدار و قدرت باشد.

وی افزود: دومین ضلع، وزارت جهاد کشاورزی است که باید در دولت هم دارای قدرت باشد، هیچ چیز با امنیت غذایی قابل مقایسه نیست، تلاش ما این است که در این دوره وزارت جهاد کشاورزی در دولت در کرسی اقتدار قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که ضلع سوم تشکل‌ها هستند، ادامه داد: باید کشاورز، فعال بخش کشاورزی و تولیدکننده دارای قدرت باشد؛ حوزه تشکل‌ها باید قدرتمندتر عمل کند و از پراکندگی خارج شود، تجربه من در کمیسیون کشاورزی مجلس این بود که باید تشکل‌ها را نظام‌مند کنیم.

وی گفت: حضور ده‌ها تشکل در یک حوزه باعث خُرد شدن اقتدار شده است و در ماده ۸ طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که در مجلس مصوب شد، برای وحدت تشکل‌ها بند‌هایی نوشته شده است.

ساداتی نژاد با بیان این که تولیدکنندگان و تشکل‌ها عنصر قدرت جمهوری اسلامی هستند، افزود: کشاورزی امروز یک بازوی تولید قدرت برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: باید برخی مشکلات را برای همیشه از ریشه حل کنیم و برای این کار به کمک تشکل‌ها نیازمندیم، اگر شما به ما کمک کنید حرف‌ها و شعار‌های ما به عمل تبدیل خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: باید تکلیف الگوی کشت و کشاورزی قراردادی را در این دوره مشخص کنیم. در ماده ۹ طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، کشاورزی قراردادی تصویب شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.