کد خبر : 54658
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۵:۳۸

مدیرعامل تعاون روستایی ایران:

در حوزه کشاورزان، نگاهی ارزش محور داریم / در شرکت‌های تعاونی به سلامت محصولات کشاورزی توجه می کنیم / تعاون روستایی در آموزش کشاورزان، پیشرو است

در حوزه کشاورزان، نگاهی ارزش محور داریم / در شرکت‌های تعاونی به سلامت محصولات کشاورزی توجه می کنیم / تعاون روستایی در آموزش کشاورزان، پیشرو است

تعاون روستایی پیشرو در آموزش کشاورزان برای مقابله با تغییرات اقلیمی است.

سازمان تعاون روستایی پیشرو در آموزش کشاورزان برای مقابله با تغییرات اقلیمی است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در همایش روز جهانی تعاون گفت: سازمان تعاون روستایی پیشرو در آموزش کشاورزان برای مقابله با تغییرات اقلیمی است.

به گزارش دهقان نیوز، علیرضا غنی زاده با اشاره به جایگاه ویژه تعاون در فرهنگ مذهبی و ملی ایرانیان گفت: اگر به تاریخ و تمدن کهن ایران نظری داشته باشیم می بینیم که بحث تعاون و مشارکت مردمی در مسائل اقتصادی سیاسی و تعاملات اجتماعی از دیرباز تاکنون نقش بارز و تاثیر گذاری داشته است. از سوی دیگر اگر آموزه های دینی خود را نیز بررسی کنیم متوجه جایگاه ویژه تعاون در تعالیم قرانی و سخنان پیشوایان مذهبی خواهیم شد.

وی در ادامه افزود: یکی از مباحث اصلی تعاون که فرهنگ مذهبی و ملی ما هم بر آن تاکید خاصی دارد بحث حراست و پاسداری از محیط زیست است. بر طبق آموزه های دین اسلام و فرهنگ ایرانی، تهاجم و تخریب طبیعت امری به شدت ناپسند و مذموم است، چنانچه قطع درختان و آلوده کردن آب چه در ایران باستان و چه در ایران اسلامی گناهی بزرگ محسوب می شود و حتی در فرامین امیرالمومنین به سپاهیانش سفارش شده که در حین طی مسیر و حرکت به سوی میدان نبرد و یا محلی که قصد نگهبانی و حراست از آن را دارید به هیچ عنوان به طبیعت پیرامون تان و زراعت و فلاحت مردم آسیبی نرسانید. بنابراین می بینیم که در زمینه حفاظت از محیط زیست، ما فرهنگی غنی برخاسته از اعتقادات و سنت نیاکانمان داریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: در حوزه کاری مان، ما به عنوان سیاست گزار و مجری بحث تعاون در حوزه مسائل روستائیان و کشاورزان، نگاهی ارزش محور داریم و در آن واحد تمامی مسائل فرهنگی اجتماعی و زیست محیطی را در اتخاذ و اجرای سیاست ها و برنامه هایمان لحاظ می کنیم.

غنی‌زاده همچنین با بیان اینکه دو کشت و صنعت جیرفت و دزفول در اختیار شرکت‌های تعاونی کشاورزی قرار دارد‌ ‌گفت: در شرکت‌های تعاونی به دو شکل تامین نیازها و سلامت محصولات تولیدی و عدم استفاده از کود سم شیمیایی توجه می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در فرهنگ تعاونی به انسان‌ها به دید یک کالا نگاه نمی‌شود بلکه به شخصیت انسان و طبیعت نگاه مقدس دارد و کار تعاونی‌ها همراه با حفظ محیط زیست و سلامت تولید است.

وی گفت: ‌در تعاونی‌های تولید زنان سعی می‌شود برای تولید محصولات از کالاهایی استفاده شود که با طبیعت موافقت داشته باشد. به عنوان مثال از رنگی در صنایع دستی استفاده می‌شود که طبیعی بوده و هیچ زیانی برای طبیعت ندارد و آلودگی ایجاد نمی‌کند.

غنی زاده در پایان گفت: در بحث آموزش روستائیان و کشاورزان سازمان مرکزی تعاون روستایی همواره پیشرو و پرچمدار بوده و بنا داریم در سال مقابله با تغییرات اقلیمی و آب و هوایی برنامه های آموزشی ویژه ای برای روستائیان و کشاورزان تدارک ببینیم. ضمن این که این سازمان آمادگی دارد در یک تفاهم مشترک با دستگاه های دیگر در راستای اقدامات زیست محیطی همکاری لازم را به عمل آورد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.