کد خبر : 32833
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 مرداد 1396 - 11:58

همه چیز را در بخش دولتی نمی توانیم تمام کنیم/ واگذاری فعالیتهای کشاورزی به بخش خصوصی سرعت می گیرد

واگذاری فعالیت های کشاورزی به بخش خصوصی سرعت می گیرد

وزیرجهادکشاورزی:واگذاری فعالیت های کشاورزی به بخش خصوصی سرعت می گیرد

محمود حجتی  در دومین جشنواره معرفی ارقام زراعی و باغی که در موسسه تحقیقاتی تهیه و اصلاح نهال و بذر کشور واقع در کرج برگزار شد گفت: معرفی ۲۸ رقم بذر که امروز صورت گرفت ناشی از تلاش بخش دولتی و خصوصی است و این در حالی است که در بخش دولتی باید هدایت گر فعالیت ها باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی گفت که شعار ما در بحث اقتصاد مقاومتی و بحث های مدیریتی به خصوص در بخش کشاورزی، افزایش بهره وری بوده و برای دسترسی به این گنج بی پایان بدون شناخت نسبت به ظرفیت های بی پایان بذر محال است.
حجتی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم بهره وری مناسب را از ظرفیت های موجود در کشور داشته باشیم، باید از لاک خودمان بیرون بیاییم و از تجریبات دیگر کشورها استفاده کنیم.
وی افزود: بذور همچون گنج های نهفته ای هستند که خداوند در قالب ارقام مختلف در اختیار ما قرار داده است.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: باید شکرگذار خدا باشیم که این همه نعمت را از وجوه مختلف در اختیار ما می گذارد ولی از کنار آن بدون آنکه ببینیم می گذریم.
وی گفت: عرصه های مختلف کشور هم چقدر سازگار باشند، اگر خوب آن ها را بشناسیم و از آن بهره مناسب را در جهت سازگاری محیط زیست ببریم، سازگاری بهتر آن ها را می بینیم.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه همه چیز را در درون بخش دولتی نمی توانیم تمام کنیم و باید از بخش خصوصی بهره ببریم و از سرمایه آن ها استفاده کنیم، گفت:
مسئولین موسسات تحقیقاتی باید روغن کاری و به هم چفت و بست کردن این زنجیره را مسئولیتش را به عهده گیرند و با نگاه های دیروز هم نیاز کشور را تامین کنیم و هم رقابت کنیم.
وی بیان داشت: سرمایه گذاری های بزرگی در بخش کشاورزی در سطح دنیا انجام می شود و محصولاتشان با هم رقابت می کند، مثل بحث سبزی و صیفی که در دنیا رقابت زیاد است و آخرین دستاوردها را باید استفاده کرد که به خاطر محدودیت آب، زیست محیطی و هم افزایش تقاضا است که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.
وی افزود: ما موظف هستیم مشکلات را برطرف کنیم، اما باید باور کنیم امکانات، ظرفیت ها و قابلیت های زیادی در اختیار ما است که ما به صورت بهره ور از آن استفاده نمی کنیم.
حجتی خاطرنشان کرد: در داخل دولت نیز موسسات و نیروی انسانی عظیمی در اختیار ما است و سرمایه هایی که می توانیم آن را در کنار خودمان از سرمایه های انسانی و مالی را در اختیار بگیریم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.