کد خبر : 59062
تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 - 8:15

عضو هیات رئیسه بنیاد ملی گندمکاران در گفتگو با دهقان نیوز با انتقاد از تاخیر در اعلام قیمت نهایی خرید تضمینی گندم:

دولت در کنار کشاورزان باشد / برخی کشاورزان می خواهند بجای گندم به سمت کشت های پردرآمد بروند / نباید قیمت غیرواقعی گندم را به کشاورزان تحمیل کرد / جامعه کشاورزی نگران است

دولت در کنار کشاورزان باشد / برخی کشاورزان می خواهند بجای گندم به سمت کشت های پردرآمد بروند / نباید قیمت غیرواقعی گندم را به کشاورزان تحمیل کرد / جامعه کشاورزی نگران است
دولت در کنار کشاورزان باشد

عضو هیات رئیسه بنیاد ملی گندمکاران با انتقاد از تاخیر در اعلام قیمت نهایی خرید تضمینی گندم گفت: دولت با آگاهی از اینکه تعیین قیمت خرید تضمینی گندم جزو وظایف ذاتی و قانونی شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی و با علم به اینکه ممکن است به سمت واردات گندم برویم و همچنین بالاتر بودن قیمت خرید گندم در کشورهای همسایه ولی همچنان با تقابل قصد دارد قیمت غیرواقعی گندم را به کشاورزان تحمیل کند.

سید محمد هاشمی در گفتگو با دهقان نیوز با اشاره به اینکه این رفتار و سلیقه دولت بر خلاف شرع و قانون است هشدار داد: اگر دولت بخواهد همچنان به میل خود رفتار کند و خارج از حیطه شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی عمل کند شاید این آخرین فصل کشت گندم باشد  لذا لازم و ضروری است دولت فکری بکند.

وی گفت: انتظار داریم دولت در کنار کشاورزان باشد و هر چه سریعتر قیمت نهایی خرید تضمینی گندم را که مد نظر شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی بوده و متناسب با هزینه های تولید می باشد را اعلام کند. ضمن اینکه انتظار کشاورزان گندمکار این است که مطالبات آنها هم بموقع پرداخت شود.

وی با بیان اینکه قیمت پیشنهادی شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی برای گندم کیلویی 17 هزار تومان است افزود: اگر دولت به این موضوع بی توجهی کند کشاورزان از کشت گندم بی انگیزه خواهند شد و به سمت کشت های کاذب و پردرآمد خواهند رفت که در بلند مدت تبعات خوبی برای کشور در پی نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه بنیاد ملی گندمکاران در پایان به دهقان نیوز گفت: با وجود اینکه قرار بود در روزها و هفته های اخیر قیمت نهایی خرید تضمینی گندم اعلام شود ولی تا این لحظه خبری نیست و امروز و فردا می کنند که این موضوع باعث نگرانی جامعه کشاورزان شده است و کشاورزان از این بابت گله مند هستند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.