کد خبر : 59035
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 - 5:08

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور:

باید در توسعه کشاورزی بازنگری کنیم / شهرک های کشاورزی بدنبال تسهیل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است / در بخش کشاورزی تنها جایی که سند قطعی به بهره بردار می دهد شرکت شهرک های کشاورزی است

باید در توسعه کشاورزی بازنگری کنیم / شهرک های کشاورزی بدنبال تسهیل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است / در بخش کشاورزی تنها جایی که سند قطعی به بهره بردار می دهد شرکت شهرک های کشاورزی است
مدل خوبی برای توسعه بخش کشاورزی نداریم

مدل خوبی برای توسعه بخش کشاورزی نداریم

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گفت: من آینده را در این حوزه اگر با این مسیری که الان در پیش داریم حرکت کنیم آینده خوبی نمی بینم و مهمترین منابع که منبع پایه آب و خاک و هوا و محیط زیست می باشد را به مخاطره می اندازیم و اگر ریشه یابی کنیم ما مدل خوبی برای توسعه بخش کشاورزی نداریم.

به گزارش دهقان نیوز به نقل از ایرنا، علیرضا بزرگی در نشست مشترکی با رئیس جهاد کشاورزی استان البرز، مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی البرز و رییس دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج افزود: وقتی که می گوییم چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید باید در توسعه بخش کشاورزی بازنگری کنیم.

وی ماموریت ویژه شرکت شهرک های کشاورزی را توسعه و تسهیل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی دانست و بیان کرد: زمانی بخش کشاورزی توسعه پیدا می کند که از مسیر توسعه سرمایه گذاری بگذرد.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به صورت قطره چکانی وارد می شود ولی سیلابی خروج سرمایه داریم و برای ایجاد سرمایه گذاری باید جذابیت ایجاد کرد. در این زمینه آسیب شناسی شد و ایرادها را یافتیم و روغن کاری کردیم و بسته ای جذاب سرمایه گذاری را ارایه دادیم.

وی با بیان اینکه دروازه ورود به بخش کشاورزی؛ زمین و مطالعه و مجوز است گفت: امروز در بخش کشاورزی تنها جایی که سند قطعی به بهره بردار می دهد شرکت شهرک های کشاورزی است. قیمت زمین را افزایش نمی دهیم، مزایده نداریم بلکه فراخوان اعلام میکنیم و اهلیت سنجی انجام می شود و قیمت زمین قسطی داده می شود. زمین و مجوز ومطالعه و حتی زیر ساخت را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهیم.

وی گفت: ما نیاز به طرح مطالعاتی گلوگاه های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، نیاز به تیم علمی برای ایجاد کشاورزی بزرگ مقیاس و انبوه سازی داریم و برای تحقق این امر باید کارگروهی متشکل هیات علمی دانشگاه و تیم اقتصادی و ظرفیت های شرکت شهرک ها تشکیل شود.

بزرگی ادامه داد: کشاورزی در حال حاضرخرده مالکی است که باید تبدیل به کشاورزی بزرگ مقیاس شود برای این کار باید انبوه سازی کنیم؛ برای انبوه سازی در کشاورزی نیازمند همکاری تیم علمی دانشگاه هستیم.

وی گفت: مدل های توسعه شهرک ها در بخش کشاورزی دارای ایراداتی هست و شهرک ها باید به معنای واقعی شهرک باشند لذا نیازبه طرح و ایده و کار علمی داریم.

وی گفت: با تشکیل کمتیه و کارگروه امیدواریم یک کار فاخر انجام و شهرک کشاورزی نوین و هوشمند در البرز ساخته شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.