تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۳ ق.ظ
دبیر نظام صنفی کشاوری خراسان رضوی در گفتگو با دهقان نیوز:
کشاورزی می تواند کشور را به استقلال بودجه از نفت برساند / ضرورت افزایش اعتبارات طرح های کشاورزی
کشاورزی می تواند کشور را به استقلال بودجه از نفت برساند / ضرورت افزایش اعتبارات طرح های کشاورزی کشاورزی تمامی مولفه های اقتصادی مقاومتی را داراست.

اعتبارات مربوط به طرح های کشاورزی در قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری افزایش یابد.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاوری و منابع طبیعی خراسان رضوی گفت: با توجه به تصویب قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و ابلاغ آن توسط ریاست محترم جمهوری و از طرفی با توجه به اهمیت بخش کشاورزی در اشتغال روستاییان ضروریست اعتبارات مربوط به طرح های کشاورزی این قانون افزایش یابد.

 مجید مهدوی در گفتگو با دهقان نیوز افزود: یکی از اهداف طرح یاد شده کاهش مهاجرت روستاییان به شهرهاست چرا که روستاییان هنگامی تمایل به ماندن در روستای خود را دارند که  مشکلی برای اشتغال نداشته باشند و چون بخش قابل توجهی از اشتغال روستاییان از کشاورزی است ضروریست به آن توجه بیشتری شود.

وی گفت: در این قانون مبلغ ۱٫۵ میلیارد دلار برای اشتغال روستاییان و عشایر اختصاص داده شده است و می بایست بخش اعظم این اعتبار به کشاورزی و پروژه های مرتبط با آن اختصاص یابد تا ضمن ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان گام مهمی در جهت پیشبرد اقتصاد مقاومتی برداشته شود چرا که کشاورزی تمامی مولفه های اقتصادی مقاومتی را داراست و به بهترین وجه می تواند کشور را به استقلال بودجه از نفت برساند.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاوری خراسان رضوی با اشاره به  فرصت تنفس یکساله این تسهیلات گفت: در تبصره ۲ ذیل ماده ۳ که بحث تضامین مطرح شده پذیرش پروانه های نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی می تواند کمک شایانی به سهولت دریافت تسهیلات از جانب کشاورزان بنماید که امیدوارم در آیین نامه اجرایی این قانون که به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید این مورد نیز لحاظ شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر