تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۶ ب.ظ
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
کشاورزان برای تغییرات آب و هوایی آماده باشند
کشاورزان برای تغییرات آب و هوایی آماده باشند برای کشاورزی پایدار باید با تغییر رفتار در استفاده مناسب از منابع آب صرفه جویی کرد.

تغییر اقلیم، رویکرد جدید درحوزه کشاورزی می طلبد

 عباس کشاورز  در جمع فعالان کشاورزی استان گلستان، اظهار داشت: کشاورزان نیز باید خود را برای این تغییرات آب و هوایی آماده کنند.
وی همچنین کمبود و نحوه مصرف آب را یکی از مشکلات کشور برشمرد و گفت: باید به این امر توجه شود که آب فقط برای مصرف انسان نیست و اگر به این موضوع پرداخته نشود چرخه زندگی با مشکل مواجه می شود.
به گفته وی؛ برای کشاورزی پایدار باید با تغییر رفتار در استفاده مناسب از منابع آب صرفه جویی کرد.

* کشت شالی در گلستان صرفه ندارد
کشاورز به مصرف بالای آب در کشت شالی اشاره کرد و گفت: کشت این محصول فقط در استانهای گیلان و مازندران توصیه می شود و در دیگر مناطق و از جمله گلستان صرفه ندارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی متذکر شد: گلستان یکی از استانهای مهم در حوزه کشاورزی است و در برنامه ششم توسعه نیز که به تازگی اجرای آن آغاز شد، باید میزان تولید گندم گلستان به دو میلیون تن برسد.
در استان گلستان واقع در شمال کشور از ۶۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی آن هرساله حدود ۳۹۰ هزار هکتار به کشت گندم آبی و دیم اختصاص می یابد، این استان از قطب های تولید غلات در ایران است.


  1. ت   مهر ۱۹, ۱۳۹۶  

    جناب معاون، شما از تغییراقلیم صحبت میکنید در حالیکه از متخصص هواشناسی کشاورزی هیچ استفاده ای نمیشود و به عنوان یک امارگیر مشغول فعالیت هستند!!!

آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر