تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۳ ب.ظ
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی گلستان:
کارهای جهاد کشاورزی به نظام مهندسی واگذار شود
کارهای جهاد کشاورزی به نظام مهندسی واگذار شود برون‎سپاری فعالیت‎های تخصصی ادارات به بخش خصوصی ضعیف است.

باید کار از بخش‎های دولتی خصوصا جهاد کشاورزی به سازمان نظام مهندسی واگذار شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان از عضویت ۸ هزار و ۱۱۳ نفر در این سازمان خبر داد و برون‎سپاری فعالیت‎های تخصصی ادارات به بخش خصوصی را ضعیف ارزیابی کرد.

به گزارش دهقان نیوز به نقل از فارس، حسین عابدی اظهار کرد: یک‎سری وظایف از سال ۱۳۸۸ در زمان وزیر وقت در قالب اصل ۴۴ واگذار شد به عنوان مثال ۲۳ وظیفه‎مندی در بخش منابع‎طبیعی قابل واگذاری بود ولی در طول این سالها فقط یک وظیفه‎مندی در بخش «مستثنیات» برون‎سپاری شده است.

وی به وجود مشکلات متعدد در برون‎سپاری مستثنیات به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اشاره و تصریح کرد: بروز مشکلات در برون‎سپاری مستثنیات، تبعات بسیار بدی برجای گذاشت و حدود ۸۶ کارشناس و ۱۸ شرکت که در این بخش فعالیت می‎کردند به وضعیت بلاتکلیف دچار شدند که بعد از پیگیری‎های مستمر و جلسات مختلف قرار است این مشکلات طی ۱۰ روز آینده برطرف شود.

برخی مسوولان تمایلی برای برونسپاری فعالیت ادارات ندارند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان؛ خواستار توجه هر چه بیشتر مسوولان دولتی در برون‎سپاری فعالیت‎های تخصصی شد و تاکید کرد: دولت مصمم به کوچک‎کردن بدنه و چابک‎سازی است و این تاکید را در قالب اصل ۴۴ از دستگاه‎های اجرایی مطالبه کرده تا مبادرت به برون‎سپاری کنند اما برخی مسوولان تمایل چندانی در این زمینه ندارند.

عابدی از انعقاد یک قرارداد تفاهم‎نامه با امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد و گفت: حدود ۴۸۰ کارشناس آب و خاک عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هستند با توجه به اینکه در بخش آب و خاک ظرفیت‎های فراوانی وجود دارد اگر طرح‎های این بخش به ما واگذار شود می‎توانیم در ایجاد اشتغال پایدار ایفای نقش کنیم.

ظرفیت‎های زیادی در ادارات قابل واگذاری است

عابدی با تاکید بر اینکه باید کار از بخش‎های دولتی خصوصا جهاد کشاورزی به سازمان نظام مهندسی واگذار شود، بیان کرد: گرچه برون‎سپاری خوبی در بخش صدور مجوزهای دام و طیور، باغبانی و زراعت، گلخانه، خانه باغ، خانه‎های کارگری و کارگزاری سوخت صورت گرفته است اما هنوز ظرفیت‎های بسیاری وجود دارد که قابل واگذاری و برون‎سپاری است.

وی گفت: در کارگزاری سوخت در هر شهرستان دو الی سه کارشناس مشغول فعالیت هستند و اگر کارهای دیگری در بخش‎های مختلف به این سازمان واگذار شود در بخش اشتغال کارنامه موفقی خواهیم داشت.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر