تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۵ ق.ظ
ضرورت تولید علوفه با نیاز کم به آب
عباس کشاورز
ضرورت تولید علوفه با نیاز کم به آب معاون وزیر کشاورزی: شرایط اقلیمی، تولید علوفه های کم نیاز به آب را ضروری کرد

معاون وزیر کشاورزی: شرایط اقلیمی، تولید علوفه های کم نیاز به آب را ضروری کرد

 «عباس کشاورز» در کارگاه آموزشی آشنایی با ارقام جدید سورگوم و استفاده آن در تغذیه دام که در مرکز آموزش امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود: تامین علوفه دام در کشور با توجه به ارتقای بهره وری آب به منظور تولید شیر و حفظ سلامت جامعه از رویکردهای جدی وزارت جهاد کشاورزی است.
وی با اشاره به شرایط منابع آب و تغییر اقلیم در کشور ادامه داد: در زمینه تولید محصولات علوفه ای باید به دنبال محصولاتی باشیم که علاوه بر کم آب بر بودن، با شرایط اقلیمی کشور سازگار بوده و در عین حال پرمحصول و باکیفیت باشند.
معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: استفاده از ارقام کم آب بر با دوره رشد کوتاه تر و نیز بهره گیری از روش های نوین آبیاری در کشت محصولات علوفه ای، مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
کشاورز بر لزوم ترویج کشت گیاهان علوفه ای مقاوم به خشکی و شوری مانند تاج خروس، ارزن و سورگوم تاکید کرد و افزود: عملکرد گیاه سورگوم ۲ برابر ذرت است و ۵۰ درصد آب کمتری مصرف می کند و ارقام جدید آن به لحاظ کیفیت برای دام بسیار مناسب است.
به گزارش ایرنا، در افق ۱۴۲۰، میزان مصرف آب در بخش صنعت باید از شرایط کنونی به ۲ برابر افزایش یابد و با بهره گیری از صنایع پرآب در سواحل جنوب کشور و… میزان مصرف آب بخش کشاورزی باید به کمتر از ۷۰ میلیارد مترمکعب برسد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر