تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۸ ب.ظ
شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در شهریور ثابت ماند
شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در شهریور ثابت ماند شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در شهریور ثابت ماند

به گزارش ایرنا، بررسی گزارش شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارها در شهریورماه امسال که مرکز آمار ایران امروز (شنبه) منتشر کرد نشان می دهد این شاخص در مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۲۴۹٫۸ و ۲۶۴٫۳ بود که نسبت به مردادماه برای مناطق شهری ۰٫۱ درصد افزایش و مناطق روستایی ۰٫۶ درصد کاهش یافت.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه پارسال (تورم نقطه به نقطه) برای کل کشور، مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۸٫۱، ۸٫۰ و ۸٫۳ درصد بود.
درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در ۱۲ماه منتهی به شهریور ماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال برای کل کشور ۸٫۰ درصد، مناطق شهری ۷٫۸ درصد و مناطق روستایی ۸٫۹ درصد بود که نسبت به مرداد ماه برای کل کشور، مناطق شهری و روستایی ۰٫۱ واحد درصد افزایش یافت.

** کاهش در شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات»
در این ماه شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» برای کل کشور، مناطق شهری و روستایی به ترتیب به عدد ۲۹۹٫۱، ۳۰۱٫۰ و ۲۹۵٫۰ رسید که نسبت به مردادماه به ترتیب ۱٫۵، ۱٫۲ و ۲٫۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه پارسال برای کل کشور و مناطق شهری ۱۰٫۱ درصد و مناطق روستایی ۱۰٫۲ درصد افزایش نشان داد.
درصد تغییرات این گروه در ۱۲ماه منتهی به شهریورماه نسبت به دوره مشابه پارسال برای کل کشور و مناطق شهری ۱۱٫۳ درصد و برای مناطق روستایی ۱۱٫۴ درصد بود.
شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی برای کل کشور، مناطق شهری و روستایی به ترتیب به عدد ۲۹۶٫۶، ۲۹۸٫۸ و ۲۹۱٫۵ رسید که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۱٫۶، ۱٫۳ و ۲٫۴ درصد کاهش نشان داد.
شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه پارسال برای کل کشور و مناطق شهری ۱۰٫۲ درصد و مناطق روستایی ۱۰٫۳ درصد افزایش یافت.
نرخ تورم ۱۲ماهه این گروه برای کل کشور و مناطق شهری ۱۱٫۴ درصد و مناطق روستایی ۱۱٫۵ درصد بود.

** افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات»
شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در شهریور ماه برای کل کشور، مناطق شهری و روستایی به ترتیب به ۲۳۴٫۲، ۲۳۲٫۳ و ۲۴۳٫۶ رسید که نسبت به مردادماه برای کل کشور و مناطق شهری ۰٫۷ درصد و مناطق روستایی ۰٫۸ درصد افزایش یافت.
همچنین میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه پارسال برای کل کشور و مناطق شهری ۷٫۱ درصد و مناطق روستایی ۶٫۸ درصد بود.
نرخ تورم ۱۲ماه منتهی به شهریور ماه انسال نسبت به دوره مشابه پارسال این گروه برای کل کشور ۶٫۴ درصد، مناطق شهری ۶٫۳ درصد و مناطق روستایی ۶٫۹ درصد ثبت شد.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر