تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۵ ب.ظ
روستاییان ۹۰ درصد تسهیلات بدون بهره می گیرند
روستاییان ۹۰ درصد تسهیلات بدون بهره می گیرند اهالی این روستاها می توانند ۹۰ درصد تسهیلات بدون بهره دریافت کنند.

اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تولید و اشتغال روستایی در کشور

سید ابوالفضل رضوی در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان ماکو در آذربایجان غربی در گفتگو با ایرنا افزود: اصلی ترین و مهمترین برنامه دولت تدبیر و امید، حمایت از تولید و اشتغال روستایی است و مسئولان ارشد دولت نیز این امر را با جدیت دنبال می کنند.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه های دولت در راستای ایجاد اشتغال در روستاها تشکیل شرکت های تعاونی روستایی در روستاهای با بیش از ۲۰۰ خانوار است و اهالی این روستاها با ۱۰ درصد آورده می توانند ۹۰ درصد تسهیلات بدون بهره دریافت کنند.
وی اظهار کرد: سال گذشته این طرح در روستاهای خاش و نهبندان از توابع استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اجرا شد.
وی ادامه داد: امسال نیز با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که برای افرادی که تمایل به ایجاد اشتغال روستایی داشته باشند با نرخ تنها هشت درصد پرداخت می شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری از وجود ردیف اعتباری ویژه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی این معاونت خبر داد و بیان کرد: این ردیف اعتباری ویژه نیز در راستای محرومیت زدایی از روستاها هزینه می شود.
به گزارش ایرنا، امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده و در همین راستا نیز دولت برنامه ریزی های ویژه ای را برای تحقق شعار سال و فرمایشات رهبر معظم انقلاب برنامه ریزی کرده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر