تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۲۲:۴۵ ب.ظ
توسعه کشت‌ گلخانه‌ای؛ برنامه‌ راهبردی جهاد کشاورزی
توسعه کشت‌ گلخانه‌ای؛ برنامه‌ راهبردی جهاد کشاورزی توسعه کشت‌های گلخانه‌ای از برنامه‌های راهبردی دولت و این وزارتخانه است.

ارزآوری ۵ میلیارد دلاری محصولات کشاورزی در کشور

محمدعلی طهماسبی معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: ارزش ارزی صادرات محصولات باغی در کشور سالانه افزون بر ۲٫۱ میلیارد دلار است.

وی ابراز داشت: تراز تجاری بخش کشاورزی نیز با بهبود پنج میلیارد دلاری در دولت یازدهم از حدود منفی ۸٫۱ میلیارد دلار در سال ۹۲ هم‌اینک به منفی ۳٫۱ میلیارد دلار رسیده است.
طهماسبی میزان تولید محصولات باغی در سطح کشور را سالانه افزون بر ۲۲ میلیون تن ذکر کرد.
**هدف‌گذاری ۳۳ هزار هکتاری توسعه گلخانه‌ها
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: علاوه بر توسعه باغ‌ها در زمین‌های شیبدار به‌منظور افزایش میزان بهره‌وری از آب و خاک، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای از دیگر برنامه‌های راهبردی دولت و این وزارتخانه است.
طهماسبی تصریح کرد: بر اساس پیش بینی و هدف گذاری در افق ۱۴۰۴ بیش از ۳۳ هزار هکتار به گلخانه‌های موجود کشور اضافه خواهد شد.
وی ابراز داشت: میزان کشت گلخانه‌های کشور هم‌اینک حدود ۱۵ هزار هکتار است که باید بر اساس افق ۱۴۰۴ به حدود ۴۸ هزار هکتار افزایش یابد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی به‌منظور بازدید میدانی از طرح توسعه باغ‌ها در زمین‌های شیبدار و بررسی مشکلات و دغدغه‌های حوزه باغداری به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.
سطح زیر کشت محصولات باغی در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۴۳ هزار هکتار و میزان تولیدات باغی در این استان نیز بیش از ۲۷۰ هزار تن در سال است.
سیب درختی بیشترین میزان تولید محصولات باغی در این استان است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر