تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ | ۰۹:۰۴ ق.ظ
تعاون روستایی همدان جزو استانهای برتر کشور در زمینه عملکرد تعاونی ها است
تعاون روستایی همدان جزو استانهای برتر کشور در زمینه عملکرد تعاونی ها است استان همدان پنج میلیون تن از محصولات کشوری سطح کشور را تأمین می‌کند.

مدیرکل سازمان تعاون روستایی همدان گفت: ۲۳۰ تشکل و تعاونی در استان همدان فعال هستند

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان همدان با اشاره به اینکه ۲۶۰ تشکل و تعاونی در سطح استان همدان وجود دارد گفت: از این تعداد ۲۳۰ تعاونی فعال هستند و خدمات به‌روز ارائه می‌کنند.

به گزارش دهقان نیوز، رضا عباسی اظهار داشت: ۱۸۰ هزار نفر عضو تعاونی‌های استان همدان هستند و تعداد بهره‌برداران ۱۲۲ هزار نفر است که اضافه تعداد عضویت همزمان افراد در چند تعاونی مختلف نظیر دامداران، مرغداران و روستایی است.

وی با بیان اینکه پنج درصد از تولیدات کشاورزی کشور را استان همدان تأمین می‌کند، افزود: استان همدان پنج میلیون تن از محصولات کشوری سطح کشور را تأمین می‌کند.

عباسی در رابطه با تفکیک تعاونی‌های استان همدان عنوان کرد: از ۲۶۰ تعاونی در سطح استان همدان ۱۲۰ تعاونی روستایی، ۷۶ تعاونی تولید و باقی‌مانده تعاونی‌های تخصصی هستند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان اظهار داشت: استان همدان در زمینه‌ی تعداد تعاونی‌ها رتبه‌ متوسط کشوری را دارد اما از نظر عملکرد تعاونی‌ها جز ۱۰ استان برتر کشور در زمینه‌ی خرید و فروش است.

وی با اشاره به اینکه استان همدان در تولید سیب‌زمینی رتبه‌ی نخست کشوری را دارد، گفت: سالانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن سیب‌زمینی در دو فصل تابستان و پاییز در استان همدان کشت می‌شود ضمن اینکه کشاورزان ما تولیداتی در استان‌های هم‌جوار نظیر کرمانشاه، زنجان و غیره دارند.

عباسی در رابطه با محصولات استان همدان که در بازارهای جهانی عرضه می‌شوند، عنوان کرد: سیر، کشمش ملایر و گردوی تویسرکان از جمله محصولات استان همدان هستند که در بازارهای جهانی عرضه و دارای معروفیت‌های جهانی هستند.

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان همدان با اشاره به مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی استان همدان، بیان کرد: همدان از استان‌های پیشرو در زمینه‌ مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی است که طرح نوین آبیاری در ۸۰ درصد از زمین‌های کشاورزی مستعد آبیاری استان اجرا می‌شود.

وی افزود: شیوه‌ی جدید آبیاری یعنی آبیاری قطره‌ای در زمین‌های کشاورزی استان همدان اجرا می‌شود و هدف ما این است که شیوه‌ی آبیاری بارانی را با پرداخت یارانه‌ی دولتی به آبیاری قطره‌ای تغییر دهیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر