تاریخ انتشار: جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۱ ب.ظ
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی:
اعتبارات دولت در بخش آب کشاورزی خراسان رضوی بی نظیر است
اعتبارات دولت در بخش آب کشاورزی خراسان رضوی بی نظیر است اعتباراتی که دولت محترم در بخش آب کشاورزی اختصاص داده ، بی نظیر و قابل تشکر است.

اعتباراتی که دولت محترم در بخش آب کشاورزی اختصاص داده ، بی نظیر و قابل تشکر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اظهار داشت: در سال جاری برداشت گندم در شهرهای جنوبی آغاز شده و تاکنون ۶۸ هزار تن گندم  توسط عاملین خرید (سازمان تعاون و شرکت غله) خریداری شده است.

مجتبی مزروعی افزود: در بحث خرید جو با توجه به قیمت خوبی که جو  در بازار( بین ۹۵۰ تا۹۰۰ تومان ) داشته است ،کشاورزان عمدتا محصول جو را بین خودشان خرید و فروش می کنند.

وی ادامه داد: تا آلان حدود ۱۸ هزار تن جو تحویل مراکز سازمان تعاون روستایی شده که بخشی از آن در بورس عرضه شده است.

وی گفت: پیش بینی می شود که امسال بتوانیم بالغ بر ۵۰۰ هزار تن گندم خریداری کنیم که در این خصوص به بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان  اعتبار نیاز می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد : علاوه بر خرید گندم و جو تاکنون  یکهزارو و ۶۰۰ تن کلزا بطور نقدی خریداری شده که مربوط به  شهرهای مرکزی و جنوبی است .

مجتبی مزروعی در بخش دیکری از این مصاحبه عنوان کرد : اعتباراتی که دولت محترم در بخش آب کشاورزی اختصاص داده ، بی نظیر و قابل تشکر است .

این مقام مسئول اضافه کرد: در این راستا در سال جاری اعتبار اجرای سامانه های نوین آبیاری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان است که امید می رود با این اعتبار بیش از ۳۰ هزارهکتار از اراضی کشاورزی زیر پوشش سامانه های آبیاری  تحت فشار قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: علاوه  بر این با توجه به قول رئیس جمهور محترم مبنی بر اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به” اجرای شبکه های انتقال آب و انتقال آب بالوله” امسال مبلغ ۵۰ میلیارد تومان در فاز اول به استان ابلاغ شده  و امید می رود ۲ هزار کیلومتر شبکه انتقال آب در استان اجراشود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
کانال تلگرام دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
دهقان نیوز
محل درج كد وبگذر